ورود
عضویت در سایت

آیین رونمایی و جشن امضای مجموعه داستان عاشقان یک شبه

اثری ماندگار از نویسنده برجسته چک، ایران کلیما

انتشارات فروزش در ادامه نشر رونمایی از رمان‌ها و مجموعه داستان‌های نویسندگان برجسته جهان، این بار در نشستی با عنوان "شب کلیما" از کتاب عاشقان یک شبه اثر ایوان کلیما، نویسنده مشهور چک، رونمایی خواهد کرد. در این آیین رونمایی، دکتر عبدالله باقری حمیدی، استاد دانشگاه‌های تبریز و دکتر حسن اکبری بیرق، مترجم اثر، درباره آثار کلیما و کتاب عاشقان یک شبه سخن خواهند راند و اثر مذکور با امضای مترجم، تقدیم خریداران علاقه‌مند خواهد شد.
این مراسم، با اجرای دکتر محمد ابراهیم‌پور نمین، در روز پنجشنبه 10/12/96، ساعت 16 بعدازظهر، در فروشگاه مرکزی انتشارات فروزش واقع در خیابان امام خمینی، نرسیده به چهارراه آبرسان، نبش کوی بزرگمهر برگزار خواهد شد. حضور علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی را در این مراسم، فرصتی مغتنم برای رشد و اعتلای فرهنگ کتاب‌خوانی و موجب سربلندی و افتخار خود می‌دانیم.

مدیریت انتشارات فروزش


محفل گرم ادبی در زمستان سرد تبریز

"گزارشی از آیین رونمایی دو رمان در انتشارات فروزش"

شامگاه دوازدهم بهمن ماه 96، در پنجشنبه ای زمستانی، فروشگاه بزرگ انتشارات فروزش شاهد یکی از رویدادهای نادر فرهنگی در چند دهه گذشته بود. در این مراسم که به مناسبت انتشار رمان "جانستان" اثر یوسف آتیلقان و چاپ دوم "قدیسه پالتوپوش" اثر صباح الدین علی، نویسندگان شهیر ترکیه، برگزار شد، مترجمان دو کتاب، حسن اکبری بیرق و زینب عبدی گلزار در جمع دوستداران ادبیات داستانی که در نشر فروزش گرد هم آمده بودند حضور یافته، درباره این دو کتابی که بصورت مشترک با هم ترجمه کرده بودند سخن گفتند.
در این محفل فرهنگی، ادبی که به همت بلند فروزش برپا شده بود چهره های شاخص علمی، فرهنگی و اجرایی تبریز حضور داشتند; از جمله دکتر استاد رحیمی، مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی، آقای علی محمدی، مدیر بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان و عده ای از مترجمان و نویسندگان و هنرمندان و دانشجویان تبریز
در جریان این مراسم پربار دو استاد مسلم تاریخ و ادبیات و روابط فرهنگی ایران و ترکیه به ایراد سخن پرداختند. نخست جناب آقای رحیم رئیس نیا ضمن تجلیل از ترجمه شیوای این دو اثر و تشکر از تلاش های نشر فروزش در ترویج فرهنگ و ادبیات فارسی و ترکی، به تفصیل درباره جایگاه صباح الدین علی و یوسف آتیلقان و شرایط تاریخی آفرینش این دو اثر سخن گفت.
آنگاه استاد دکتر باقرصدری نیا، عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تبریز، با ستایش از نقش فرهنگی و ادبی آذربایجان در تاریخ ایران، به نقد علمی این دو ترجمه پرداخت و از قوت نثر و ترجمه مترجمان تمجید و برخی از اشکالات جزیی متن را گوشزد نمود. وی ابراز امیدواری کرد که انتشارات فروزش این روند مثبت ترجمه و نشر آثار ادبی ترکی و انگلیسی و ... را ادامه داده و به بازیابی جایگاه تبریز در ادبیات ایران یاری رساند. در انتهای این آیین رونمایی، کیک های مزین به تصویر طرح جلد این دو رمان توسط استادان حاضر در مجلس بریده شد و مراسم جشن امضاء کتب توسط مترجمان برگزار گردید.
در آغاز این مراسم جناب آقای رشید وطن خواه، مدیر انتشارات فروزش ضمن ابراز خیرمقدم به حضار در جلسه از برنامه های آتی این مرکز نشر گزارشی ارائه داد.

 


رونمایی روز پنج شنبه 96/11/12

 رونمایی از دو رمان در انتشارات فروزش که با جمعی از دوستان و اساتید روز پنجشنبه در فروشگاه فروزش برگزار شد.


رونمایی از دوکتاب فروزش در یک روز

به گزارش واحد روابط عمومی انتشارات فروزش، در ادامه نشست های رونمایی و نقد کتاب، روز پنجشنبه، دوازدهم بهمن ماه سال جاری، آیین رونمایی و جشن امضای دو رمان «قدیسه پالتوپوش» و « جانستان»، از ادبیات داستانی ترکیه، با حضور مترجمان کتاب، دکتر حسن اکبری بیرق و خانم زینب عبدی گلزار در محل فروشگاه بزرگ انتشارات فروزش واقع در خیابان امام خمینی، نبش بزرگمهر از ساعت 16 تا 18برگزار خواهد شد.
در این نشست فرهنگی، علمی علاقمندان ادبیات داستانی، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و هنردوستان تبریز گرد هم خواهند آمد و جناب آقای دکتر باقر صدری نیا، استاد برجسته دانشگاه تبریز به ایراد سخن خواهند پرداخت.
قدیسه پالتو پوش اثر جاودانه صباح الدین علی، نویسنده نامدار ترک است که به همت انتشارات فروزش و استقبال رمان دوستان پارسی زبان به چاپ دوم رسیده است. رمان جانستان نیز اثر یوسف آتیلقان دیگر نویسنده ترکیه می باشد که برای نخستین بار در ایران ترجمه، چاپ و منتشر می شود.
شرکت برای عموم دوستداران هنر و ادبیات آزاد است.               

آدرس فروشگاه
  • دفتر مرکزی
    شماره تلفن : 04133369525
  • فروشگاه مرکزی (آبرسان)
    شماره تلفن : 04133362929
  • فروشگاه ولیعصر
    شماره تلفن : 04133335779
مجوز ها
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به انتشارات فروزش میباشد